mgr inż. Renata Zagrabska, współzałożycielka  „AKADEMII PIPPI”

Nauczycielka Wychowania Przedszkolnego i Edukacji Wczesnoszkolnej a także absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska.
Przez 6 lat związana byłam z placówką„Akademia Pana Kleksa”, gdzie zdobyłam pierwsze doświadczenia zawodowe w pracy z dziećmi oraz wzbogaciłam swój warsztat pracy. Uczestniczyłam w licznych kursach i szkoleniach zawodowych a kierunek mojej pracy edukacyjnej z dziećmi nadały mi szkolenia prowadzone przez D. Dziamską„Edukacja przez ruch”. Stąd zaczerpnęłam inspirację i filozofię pracy z dziećmi.


 mgr Jolanta Kołodziejska, współzałożycielka "AKADEMII PIPPI"

W 1980r zostałam absolwentką Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu i zajęłam się... wychowywaniem córki. Gdy pociecha podrosła (1983r) podjęłam prace w Oddziale Przedszkolnym (tzw. "zerówce")  SP Nr1 i ukończyłam  jeszcze Studium Pedagogiczne dla czynnych nauczycieli,
Aby móc rzetelnie wykonywać prace z dziećmi brałam też udział w cotygodniowych zajęciach z metodykami (odpowiednik dzisiejszych kursów zawodowych )
W rezultacie wysokiej oceny mojej pracy przez Dyrekcje Szkoły i wizytatorów Wydziału Oświaty w 1986roku otrzymałam tytuł nauczyciela-wychowawcy.
Po 6  latach pracy córka zmieniła szkołę a ja dołączyłam do spółki prowadzonej przez męża.
W tzw. międzyczasie dorosłe już dziecko opuściło dom, wypielęgnowany ogród nie wymagał aż tyle uwagi i wraz z pojawieniem się Renaty odżył we mnie pomysł stworzenia przedszkola, do którego dzieci nie tylko będą przychodziły z przyjemnością, ale w którym zapewnione zostaną im solidne podstawy pod przyszłą edukację.
Wierzę, że z pomocą doskonałego zespołu i w zielonym sąsiedztwie Ołtaszyńskiego parku uda nam sie to marzenie zrealizować a nasi wychowankowie w przyszłości powiedzą, że„wszystkiego co najważniejsze nauczyli sie w przedszkolu”.

mgr Gabriela Wiśniewska

Witam

Wszystkich Rodziców! Nazywam się Gabriela Wiśniewska.
Jestem absolwentką Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych we Wrocławiu oraz studiów magisterskich o specjalności filologia angielska:  literatura brytyjska na Uniwersytecie Wrocławskim.  
Jestem nauczycielką od czterech lat i mam doświadczenie w pracy zarówno z młodzieżą licealną jak i z maluszkami z podstawówki i przedszkola.  
W swoich zajęciach staram się rozwinąć u dzieci dobre zdolności komunikatywne oraz  wykonywać to w taki sposób by nauka była przyjemna i rozwijała nie tylko język,  ale także inne uzdolnienia. 

jdjpg

Joanna Dykcik

Nazywam sie Joanna Dykcik. Obecnie realizuję studia magisterskie na kierunku filologia angielska o specjalizacji nauczycielskiej w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu. Od 3 lat pracuję jako nauczyciel języka angielskiego z dziećmi. Języki obce to moja pasja, stale pogłębiam swoją wiedzę na temat innych kultur i krajów aby lepiej móc poznać dany język. Od kilku lat uczę się również języka hiszpańskiego, którego jestem wielką fanką. Jestem osobą bardzo umuzykalnioną, uważam że nauka przez muzykę, śpiew i zabawę jest przyjemna i efektywna i w ten sposób chcę rozwijać umiejętności językowe u dzieci.16864184_1479033745463002_4697103378964731978_n_1jpg

Dominika Michalska - instruktor warsztatów ceramiczno - plastycznych  

Jestem studentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, na wydziale Grafiki Sztuki Mediów o specjalności Projektowanie Graficzne. Sztuka jest moją pasją, którą zajmuję się od najmłodszych lat, skończyłam również Liceum Plastyczne we Wrocławiu.
Nie tylko na uczelni realizuję swoje zainteresowanie twórczością, ale również
w pracy. Od kilku lat współorganizuję półkolonie artystyczne, których celem jest rozwinięcie kreatywności u dzieci i młodzieży. Od dwóch lat prowadzę zajęcia ceramiczno - plastyczne
w przedszkolach i żłobkach na terenie całego Wrocławia.
Prowadzę też zajęcia indywidualne z malarstwa i rysunku.
Jedną z moich pasji jest pedagogika i psychologia. Swoją wiedzę w tej dziedzinie zdobywam czytając książki o tej tematyce, są one dla mnie inspiracją w pracy z dziećmi.
W pracy z najmłodszymi zachwyca mnie obserwacja ich rozwoju, do którego przyczyniają się zajęcia artystyczne.

20150412_173458jpg

Plastyka
Nazywam się Sara Piotrowska, jestem absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na wydziale Architektura Wnętrz. Jestem mamą dwóch dziewczynek, Hani i Ewy. Hania z radością i w podskokach uczęszcza od roku do Akademii Pippi. Któregoś dnia pani Renata zapytała mnie czy nie znam kogoś, kto mógłby w przedszkolu poprowadzić zajęcia plastyczne dla dzieci. Bez namysłu od razu zaproponowałam siebie. Uwielbiam rysować, malować, tworzyć. Jest to moja pasja. Już jako przedszkolaka nie dało się mnie oderwać od bloku i kredek. I tak zostało mi do dziś


kkjpg

Logopedia mgr Katarzyna Kościelniak
 - neurologopeda kliniczny, pedagog specjalny, filolog polski.
Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwoju na tle autyzmu oraz zespołów wad genetycznych. Na codzień prowadzę terapię pedagogiczną i logopedyczną zarówno dzieci ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi, jak i z dziećmi w normie, które wymagają tylko korekty wady wymowy. W pracy skupiam się na potrzebach dziecka, a terapię opieram na wspólnej, dobrej zabawie. W pracy indywidualnej lubię iść za tropem dziecka, wykorzystując podczas zajęć jego zainteresowania, by trudne ćwiczenia były  bardziej interesujące, a działania terapeutyczne przeszły obok niezauważone podczas zabawy.
Podczas zajęć grupowych z Państwa dziećmi prowadzę zabawy oparte na ćwiczeniach oddechowych, słuchowych i artykulacyjnych dostosowanych do potrzeb i możliwości dzieci.

aukasznowakjpg

Gimnastyka korekcyjna

Nazywam się Łukasz Nowak, jestem magistrem fizjoterapii. Mam przyjemność prowadzić grupowe zajęcia ruchowe z Państwa pociechami w przedszkolu. Zajmuję się korekcją wad postawy u dzieci, aby ich rozwój przebiegał prawidłowo na każdym jego etapie. Mam doświadczenie zdobyte w gabinecie podczas indywidualnej terapii z maluchami.

Równolegle do pracy z małymi pacjentami zajmuję się rehabilitacją pourazową, terapią bólu, stanami przeciążeniowymi oraz wieloma innymi problemami narządu ruchu u młodzieży, dorosłych oraz seniorów. Przygotowuję do zabiegów operacyjnych i prowadzę rehabilitację pooperacyjną.

Więcej szczegółów na www.rehablilife.pl

Rytmika i dodatkowe zajęcia z tańca Łuczyk Paweł

Z zawodu jestem nauczycielem pedagogiki wczesnoszkolnej. Ukończyłem wydział Pedagogiki o specjalności edukacja początkowa z terapią pedagogiczną. Pracuję z dziećmi w wieku od 2 do 8 lat.
Jestem człowiekiem wesołym, otwartym na świat i zainteresowania dzieci. W trakcie trwania zajęć pogłębiam zainteresowania muzyczne dzieciaków i staram się przełamać w nich barierę nieśmiałości, aby wraz z innymi cieszyły się muzyką, tańcem, otwartością i odwagą. Ważne jest dla mnie stymulowanie dzieci, aby nie bały się wyzwań i wchodziły w dalsze życie z entuzjazmem i uśmiechem na twarzy.
Na co dzień piszę własne utwory z repertuaru dziecięcego. .
Z dziećmi w żłobkach i przedszkolach prowadzę zabawy ruchowe wraz ze śpiewem przy akompaniamencie gitary.
Tworzę własne układy taneczne adekwatne do wieku i potrzeb dzieci ale przede wszystkim rozwijam zainteresowania i talenty dzieci.

obr14jpg

Szachy zajęcia dodatkowe

mgr Michał Bęś - zawodnik, sędzia i trener szachowy; absolwent kierunku European Studies na Uniwersytecie Wrocławskim. W szachy gra z przerwami od 4. roku życia.
Największe sukcesy zawodnicze to:
I miejsce na Mistrzostwach Polski do rank. 2000 w 2011 roku;
XIV miejsce na Mistrzostwach Świata do rank. 2000 w 2012 roku;
III miejsce na Akademickich Mistrzostwach Polski z drużyną UWr w 2013 roku;
I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Wrocławia w roku 2016;
oraz podwójne indywidualne i drużynowe wicemistrzostwo Polski HDK w 2017.
Instruktor szachów od 2010 roku. Od 2015 roku współpracuje ze Szkołą Szachową "Czarny Koń". Od tego czasu prowadził zajęcia szachowe dla dzieci w ponad 30 szkołach i przedszkolach na terenie Wrocławia i okolic.